Elektriklenen ve Cansız Saçlar İçin Bakım Önerileri?

24 Temmuz 2020

Saçlarınızın kabarmasını en aza indirmek için yapmanız gerekenleri sizler için anlattım. 

Öncelikle saçlarınızı şekillendirmeden önce ısı koruyucu sprey yada köpük kullanırsanız hem mükemmel şekil almasını sağlarsınız hem de saç kabarmasını ve elektriklenmesini engelleyebilirsiniz. Saçlarınızı ısıya karşı koruyabilir, zarar görmesinin önüne geçmiş olursunuz. 

Cildiniz kadar saçlarınızın da yoğun nem ihtiyacı olduğu unutulmamaldır. Saçlarınızın kuru olması daha çok kabarmasına yol açacaktır. Saçlarınızın nem dengesini korumak oldukça önemlidir. İhtiyacı olan nemi sağlamak istediğinizde takviye ürünlerden yardım almalısınız. 

Sülfat içermeyen şampuanlar, saçın ihtiyaç duyduğu nemi geri kazandırarak saçın kurumasını ve kabarmasını önlüyor. Sülfatsız şampuanların diğer şampuanlardan farkı içinde köpürmesini sağlayan tuzun bulunmamasıdır. 

Saçlarım ne kadar köpürürse o kadar temiz olur algısı tamamen yanlıştır. Tam tersine şampuanın köpürmesi saçlarınızdaki nemin kaybedilmesine neden oluyor.

Şampuan kullanımından sonra saç uçlarınıza saç kremi uygulamak saçlarınızın sağlıklı ve parlak görünmesini sağlar. Haftada 2 kez saç maskesi kullanımı oldukça önemlidir. Saçlarınız mevsim geçişleri, kötü kalitede olan boyalardan, güneş, deniz gibi etkenlerden veya stres kaynaklı olarak canlılığını kaybedebilir. Saç maskeleri, saça yoğun nem sağladığı için saçtaki kuruluğu giderir. Kabarma ve elektriklenme problemlerini giderir.

Tarak ve fırçalama işlemlerini yumuşak hareketlerle uygulayarak, saçlarınızın kırılmasını önleyecek fırçalar tercih etmelisiniz.

Saçlarınızı yıkarken ılık su kullanmalısınız, çok soğuk veya çok sıcak su ile yıkamak saç derinize ve saçlarınıza zarar verebilir.

Bol su içmek saçlarınızın kabarmasına da iyi gelecektir. Beslenme, saç problemleri için başlıca etkendir diyebiliriz. Düzensiz beslenme saçlarınızda kırılmaların artmasına sebep olur.

Elektriklenmeye karşı pratik bakım önerilerine göz atmak ve saçınızın ihtiyacı olan ürünleri keşfetmek için shop.themost.com.tr’yi ziyaret edebilirsiniz!

  • Leave a comment

Open chat
1
Need help?
Hello,

Can we help you?