Boyalı Saçlara Özel Bakım Önerileri

28 Şubat 2021

Saçınızı boyattınız ve harika hissediyorsunuz değil mi? ilk günkü gibi parlak, sağlıklı ve canlı görünen boyalı saçlar için saç bakımınızı düzenli  uygulamalısınız. Sizler için hazırladığım önerileri ihmal etmeyin 🙂

Doğru ürün kullanımıyla birlikte özellikle boyalı saçınız olduğu için buna uygun bir şampuan seçmeniz gerekir. Şampuan tercihinizin sülfatsız olmasına dikkat etmelisiniz.  Saçınızın rengini ve nemini kaybetmemesi açısından çok önemlidir.

Nemsiz kalan saçların rengi zamanla solar ve mat görünür, bunu önlemek istiyorsanız şampuan sonrası saç kremi ve taradıktan sonra saç serumu kullanmalısınız.

Silikon ve sülfat içermeyen Aveda Nutriplenish Yoğun nemlendirici Şampuan‘ı tercih edebilirsin. Daha pürüzsüz bir his ve gözle görülür derecede sağlıklı saçlar için derinlemesine nemlendirir.

Haftada bir maske kullanmanızı öneriyorum ve aynı zamanda her duş sonrası saç serumu ile saçlarınızı beslemelisiniz. Renk koruyucu bakım ürünlerini tercih etmelisiniz.

Sıcak su yerine ılık ya da soğuk su ile saçınızı yıkarsanız saçınızın renginin daha kalıcı olmasını sağlarsınız. Sıcak su saç renginin daha çabuk solmasına neden olabiliyor. 

Saçlarınız için fön, maşa gibi işlemleri uygularken dikkat etmelisiniz. Kullanırken düşük derecede saçlarını şekillendirmelisin. Fön makinesini kullanırken de ılık hava vererek saçlarını kurutmalısın. Isıya karşı koruyucu kremleri tercih edebilirsiniz.

Su tüketimi cildinizin nem dengesi için önemli olmakla birlikte saçınızın da nem derecesinin büyük bir bölümünü etkilemektedir, su tüketimini ihmal etmemelisiniz.

Saç rengini korumak için bakım önerilerine uyduğunda kalıcılığı arttırabilirsin, harika hissetmek şimdi senin elinde!

  • Leave a comment

Open chat
1
Need help?
Hello,

Can we help you?