Evdeyken Zamanını İyi Değerlendirmek Senin Elinde!

31 Aralık 2020

Artık hafta sonları evdeyiz ve yılbaşı tatiliyle birlikte önünde koskoca 3 gün var! Her ne kadar sevdiğin şeyleri yapsan da yine de boş zamanın kaldığına ve ne yapacağına karar veremediğine eminiz. Her zaman evde yapabileceğin yaratıcı aktiviteler bulabilirsin ve evde olduğun günleri keyifli hale getirebilirsin.

Okumak isteyip bir türlü zaman ayıramadığın kitapları okuyabilir, izlemekten zevk alacağını düşündüğün dizileri, filmleri bitirebilirsin.

Terapi gibi geleceğine emin olduğumuz bir diğer şey ise sevdiğin lezzetleri birleştirip harika lezzetler yaratabilirsin.

Evde yapılacak en güzel aktivitelerden puzzle her zaman en iyi seçeneklerden birisidir. Evde kaldığın sürelerde sıkılmaman için harika bir kolaylık sağlayacaktır. Birbirinden farklı parça sayısına ve görsellere sahip olan yapbozlar ile istersen çok güzel bir manzarayı tamamlayabilir, dilersen de tarihsel figürlerin portrelerini yapabilir ve uğraştığın süre boyunca keyifli dakikalar geçirebilirsin.

Sakin bir müzik açarak meditasyon yapabilir aynı zamanda yeni yıla girdiğimiz bu günlerde ruhunu da rahatlatmış olursun. Meditasyon, özellikle hem zihninizi hem de vücudunuzu dinlemenizi sağlayan bir yöntemdir.

Sağlığını korumak için evde yapılabilecek spor büyük önem taşımaktadır. Basit teknikler ile formunu koruyabilirsin. Özellikle evde kalınan günlerde daha fazla yiyecek ve abur cubur tüketimi arttığı göz önünde tutulursa, evde spor yapmanın önemi daha iyi anlaşılacaktır. Bunun yanında evde spor yapmak harika bir zaman değerlendirme yoludur. Sporu eğlenmek için yapmayı düşünmek güzel bir adım olacaktır.

Eminiz ki gardrobunda giymediğin yada hatta neden aldığını bile düşündüren eşyaların vardır. Bunu fırsata çevirerek dolap detoksu yapabilirsin. Arkadaşlarına yakışacağını düşündüğün eşyalarını onlarla paylaşmak güzel bir fikir olur. Uzak kalınan bu günlerde sevildiğini hissetmek herkese çok iyi gelecektir. 

Toprakla ilgilenmek kötü enerjiyi ve vücudundaki elektriği alır, terapi gibi gelir. Bizim sana önerimiz, sadece toprağı ellemekle kalmayıp aynı zamanda koklamakta ruhuna çok iyi gelecektir.

Kendine güzel bir kahve hazırlayıp özlediğin kişilerle FaceTime görüşmesi yapabilirsin. O zaman zamanın hemen geçeceğine eminiz. ( Saatler süren görüntülü konuşmalar 🙂 )

Elbette bunları yaparken kişisel bakımını da ihmal etmemelisin. Her zaman önerdiğimiz gibi cilt ve saç bakımı olmazsa olmazlarınız arasında olmalıdır. Hem vakit geçirmiş olacaksın hem de kendini daha iyi hissedeceksin. 

Her zaman için iş hayatında da evde de olsan yapacaklarını yazarak kendini motive edebilirsin. Yeni seneye yeni ajanda ile başlamak çok güzel bir fikir olabilir. 

Yeni yılda yeni bir sen, içindekini keşfetmek sana çok iyi gelecek. Kendin için bizim sana önerilerimizi yapabilir ve aslında evde olmanı tadını çıkartabilirsin. 

Sevgilerimizle..

  • Leave a comment

Open chat
1
Need help?
Hello,

Can we help you?