Seni Anlatan En Güzel Şey Saçındır. Ona İyi Bak!

28 Mart 2020

Hepimizin evde olduğu bu günlerde kendinizi salıp bakımınızı ihmal etmeniz sizi daha da mutsuz edecektir. Stres nedeniyle çok yıpranan, kuruyan ve cansız görünen saçların için evde yapacağın bakımlarla bu durumun önüne geçmen çok kolay.

Saç şekillendiriciler saçlarınızın nemini kaybetmesine zamanla kuru ve cansız bir hal almasına sebep olabilir. bunları evdeyken kullanmanıza gerek olmadığına göre saç bakımınıza ilk adımı atmış oluyorsunuz.

Saçlarınızı her gün yıkamak yapısına zarar vermektedir. Doğal nemini kaybetmesine sebep olmaktadır bu da saçınızın cansız görünmesine yol açabilir. Saçınızın dibindeki doğal yağ aslında saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olur. 

Saçlarınızı elbette evdeyken tepeden sıkı bir şekilde topluyorsunuz değil mi? Elbette bu durum saçınızın havasız kalmasına yol açar bununla birlikte saç dökülmelerinde artış olabilir. Saç modelinizi değiştirmek hatta saçlarınızı açık bırakıp hava almasını sağlamakta saçın sağlıklı bir biçimde uzamasına yardımcı olacaktır.

Saçınızda oluşan kırılmalar sizi mutsuz edebilir bunun önüne geçmek için saçlarınızı ıslakken taramaya özen göstermelisiniz. Kuruyken saçlarınızı taramak saç tellerinizin hassaslaşmasına ve kırılmasına neden olabilir. Saç bakımı için gerekli malzemeleri sıraladığımızda saç kremleri, şampuanları, saç spreyleri, saç bakım yağları ve saç maskeleri akla gelmektedir. 

Şimdi adım adım uygulamanız gereken saç bakım rutininize değinelim:

Saçınıza Uygun Ürün Seçimi

Herkesin farklı özellikleri olduğu gibi saç yapısı, dokusu, rengi, kesimi ve ihtiyaç duyduğu besinler farklıdır. Bunun için öncelikle saç sorunları yaşayanlar için sorunlarınızı belirleyerek doğru ürünü tercih etmelisiniz. Doğru ürün kullanımı saç bakımınızın olmazsa olmazıdır. 

https://shop.themost.com.tr/ adresinden sana uygun saç bakım önerilerini ve rutininde seni mutlu edecek ürünlere avantajlı fiyatlarla ulaşabilirsin. 

Şampuan Kullanımı

Saçlarda bulunan kirin tam anlamıyla çözünmesi için saçların banyoda iki kez şampuanlanması gerekmektedir. Aşırı şampuan kullanımında yada her gün şampuanlanan saçlarda ve saç derisinde yan etkiler görülebilir dikkat edilmelidir. 

Saç Kremi Kullanımı

Birbirine dolaşan ve elektriklenen saçlara sahipseniz saç kremleri saçınızdaki bu sorunları ortadan kaldıracaktır. Saç boyası ve saça uygulanan işlemler saçların zaman içinde kurumasına ve sertleşmesine neden olmaktadır. Saç kremi kullanımı sertleşen saçlarda yumuşaklık ve kolay taranma gibi faydalar sağlamaktadır. Hatta saç yapınıza ve renginize göre saç kremi tercih edebilirsiniz. 

Saç kremini saçta çok bekletmek dökülme problemleri yaşanmasına neden olabilir. Saç kremini sürdükten sonra hemen durulamak saça zara vermesini engeller. Saç kreminizi seçerken saç tipinize göre tercih etmelisiniz. Kesinlikle saç diplerine saç kremlerini uygulamaktan kaçının.

Saç Maskesi Kullanımı

Kuru saçlar, yağlı saçlar, boyalı saçlar gibi farklı özelliklerdeki saç dokusuna özel olarak üretilmiş ürünleri tercih etmekte fayda var. Saçınıza uygun saç bakım maskesi ile haftada bir kere saçınıza bakım yapmanız, bir süre sonra oldukça bakımlı görünen saçlar elde etmenizi sağlayacaktır. 

Saç Bakım Yağları

Saç bakım yağlarını saça kuru ya da nemliyken uygulayabilirsiniz. Saç dokusunun üzerini kaplayarak besleyen bakım yağları besleyici tabakasıyla, saçınıza bakım yapar. Kuruma, kırılma gibi sorunların önüne geçer. Ayrıca saçların daha parlak, diri, ve canlı görünmesine de yardımcı olmaktadır. 

Sizlere çok etkili ve The Most markasının yıllardan beri en çok tercih edilen saç bakım yağını önermek istiyorum. 

The Most Argan Oil With Keratin,

Saçlarındaki kırıkları yok ederken besler ve hatta canlandırır.

Saçtaki yıpranmaları ve kırıkları onararak daha dirençli ve güçlü saçlara sahip olmanıza yardımcı olur.

İçerisinde E vitamini sayesinde yoğun bir şekilde nemlendirir.

Antioksidan özelliği sayesinde elektriklenmeyi önler.

Saçınızın en önemli yapı taşı olan keratin renklendirme ve şekillendirme işlemlerine karşı dayanıklı ve güçlü bir saç için kütikül tabakasını onarır.

Denemek için görselin üstüne basman yeterli 🙂

Düzenli olarak saç bakımını yaptığında, beslenmene dikkat ettiğinde ve rutinlerini aksatmadığında saçlarının canlılığını kaybetmez ve daha da canlı görünen saçlara sahip olabilirsin. 

 Sevgilerimle. 

  • 1 comment
  • Zeynep 28 Mart 2020
    Reply

    Çok güzel bir yazı olmuş. Hele ki o The Most Argan Oil With Keratin’in kokusu mükemmel.

  • Leave a comment

Open chat
1
Need help?
Hello,

Can we help you?