Düzenli saç kesimi ne kadar sıklıkla yaptırılmalı? Fresh, bob ve küt kesim trendi?

15/02/2020

Göz alıcı bakımlı saçları kim istemez ki? Saçlarınız mevsim geçişleri nedeniyle yada bilinçsizce yapılan işlemlerden dolayı yıpranabilir ve bu durum hiçbir kadını mutlu etmez. 

Bugünkü yazımda size saç kesiminizi ne sıklıkla yaptırmanız gerektiğini ve size tarz katacak birkaç kesim modelini anlatacağım. Şimdiden iyi okumalar herkese 🙂

Saç telleriniz çok hassas yapıda oldukları için gerek ince telli gerekse kalın telli olsun farketmeksizin yıpranmaya meyillidir. Bu durumun önüne geçebilmek için öncelikle saç yapınızı çok iyi tanımalı hatta ona göre ürün tercih etmelisiniz. Saç yapınıza uygun olmayan işlemleri yaptırmanızda oldukça sakıncalı olacaktır. Bu etmenlerin hepsine dikkat etseniz bile saçlarınızı mutlaka düzenli kestirmelisiniz.

Peki düzenli saç kesimi için ne kadar süre geçmeli? Kesim süresi saç yapısına göre değişmekle birlikte 4 ila 6 haftada bir kırıkların temizletilmesini öneriyorum. Saçlarınız hem daha sağlıklı uzayacak hem de daha sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır. Saçlarınızda oluşan çatal çatal ve mat görüntü yaptırdığınız işleminde kötü gözükmesine sebep olur. İşlem yapmadan önce saçlarınızın kesilmesinde her zaman fayda var.

Isı ve şekillendiricileri çok fazla kullanmak yerine, size özel kesim teknikleriyle günlük kullanımınıza uygun, sadece şekillerdirici ürün kullanarak da istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

Benim için en önemlisi yaptığım kesimin kişiyle bütünlük sağlaması, çekici ve bir o kadarda fresh bir görünüme kavuşması. 

Şimdi sıra size farklılık katacak kesim tekniklerinde;

Küt Cut

Bu kesim tekniğinde dağınık makas darbeleri yerine daha çok dümdüz ve pürüzsüz bir model elde edilmek istenir. Rahatlıkla tercih edebileceğiniz küt kesim modelini deneme sırası sizde! Her saç rengine yakışan bu kesimin benim için fresh cut kadar modern göründüğünü söyleyebilirim. 

Romantik Bob

Son zamanlarda epey sözü edilen ve dünya starlarının da tercih ettiği bob saç kesimi, yaptığınız kombine göre kimi zaman romantik kimi zaman çekici hale gelebilir.  Bob saç modelini hem düz hem de kıvırcık saçlar rahatça uygulayabilirler. Bob saç kesimi küt saç modellerinden farklı olarak, arkalardan biraz bombeli ve kısa, önlere doğru ise simetrik bir şekilde uzayan modeldir. Genellikle kulak hizasında ya da biraz daha aşağısında uygulanan kesimdir. 

Fresh Cut

Her yüz tipine yakışan bu kesimin şekillendirilmesi de kullanılması da oldukça rahat. Günlük hayatta kullanılabilen hem spor hem de şık diyebileceğimiz kesim tekniğidir. Fresh kesimin bir başka güzelliği de her durumda kolayca şekil verilebiliyor olması. 

Saça mütematiyen atılan katlar sayesinde, saçlarınız daha yoğun ve fresh gözükecektir. Fresh Cut kesim tekniğini sizler için daha önce anlatmıştım, buradan göz atabilirsiniz.

Üç kesim trendinin de ortak noktası aslında fresh bir görünüme kavuşturmasıdır. Saç kesiminde makyaj ve kıyafet kombininin önemi oldukça büyüktür. Saç kesim modelinizi bazen geceye bazense günlük şıklığına uyarlamak çok önemlidir. 

Öne çıkan kesimlerin nasıl durduğuna bakalım

SAÇLARIN SENİ ANLATAN EN GÜZEL ŞEYDİR. ONA ÇOK İYİ BAK.

  • Leave a comment

Open chat
1
Need help?
Hello,

Can we help you?
Powered by